23 noyabr tarixində İstanbul Fuar Mərkəzində RMİD (Reklam və Marketinq Sahəsinin İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi) və ARED (Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği) arasında “10-cu Beynəlxalq FESPA Avrasiya” 2023 Geniş Formatlı Çap və Sənaye Reklamı Sərgisi daxilində memorandum imzalandı.
Sənəddə reklam sahəsində təbliğ edilən çap, elektron və vizual mediadakı reklamlarda dövlət dilinin norma pozuntularını müəyyənləşdirmək və təhlil etmək, mövcud problemlərin aradan qaldırılması üzrə maarifləndirmə işləri həyata keçirmək, ədəbi dildən düzgün istifadəni təşviq etmək və bu istiqamətdə təlimlər, tədbirlər təşkil etmək məsələləri əks olunmuşdur.
Memorandum RMİD-in İdarə Heyətinin sədri Xəyalə Mütəllimova və Monitorinq Mərkəzinin direktoru, professor Sevinc Əliyeva tərəfindən imzalanmışdır. Görüşdə hər iki qurumun nümayəndələri iştirak etmişdir.